2018 m. kovas mėn. 29 d., Ketvirtadienis

Panevėžio miesto mero pareiškimas

Jau kuris laikas mėgiamiausiu Panevėžio TS-LKD skyriaus, kitaip tariant konservatorių, pirmininkės užsiėmimu tapo raštų ir pareiškimų Panevėžio miesto savivaldybei rašinėjimas. Tad leiskite pasinaudoti proga į juos atsakyti viešai. Konservatorių Panevėžio skyrius vėl išplatino eilę pareiškimų. Viename jų ragino sukviesti, reikia suprasti, neeilinį Tarybos posėdį, kuriame būtų pateikta informacija apie STT atliktą antikorupcinį vertinimą „Dėl investicijų į Panevėžio miesto savivaldybės infrastruktūrą, gamybos ar paslaugų sritį sutarčių sudarymo tvarkos aprašo ir sutarties“. Pareiškime Konservatoriai pageidauja, kad būtų pasiūlyti sprendimo būdai, pašalinant kažkokius neva esamus pažeidimus.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. kovas mėn. 29 d., Ketvirtadienis

Terorizuojamas V.Rubavičius: Už tiesą reikia mokėti

„Vakaro žinios“ rašė, kad vis dažniau Lietuvoje bandoma užčiaupti tuos, kurie diskutuoja valdžiai nepatogiomis temomis. Šiandien kalbamės su tai savo kailiu patyrusiu - filosofu Vytautu Rubavičiumi. Aršios kritikos nė vienai valdžiai savo pasisakymuose negailintis publicistas sako politinio persekiojimo nebijantis. Nors prieš kelis mėnesius jam buvo pagrasinta: „pakeisk mąstymą“, kitaip „nepasislėpsi“. Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatui, filosofijos mokslų daktarui, poetui ir publicistui buvo pagrasinta jį „pakasti“.

Skaitykite: http://www.ve.lt

2018 m. kovas mėn. 27 d., Antradienis

Urbšys apie virš jo judėjimo besikaupiančius įtarimus: manau, STT politikuoja

Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis, Povilas Urbšys

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikta Panevėžio savivaldybės korupcijos rizikos analizė atskleidė grėsmes šiame mieste, kurį jau beveik trejus metus valdo parlamentaro Povilo Urbšio suburtas visuomeninis komitetas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 27 d., Antradienis

Vadovo tribūna

Apie situaciją Savivaldybės įmonėse ir jų laukiančius pokyčius – pokalbis su meru RYČIU RAČKAUSKU.

Kokios priežastys lėmė, kad per porą pastarųjų mėnesių iš pareigų teko atleisti dviejų Savivaldybės įmonių vadovus?

Specialiųjų tyrimų tarnyba pirmą kartą atliko korupcijos rizikos analizę ir pateikė savo išvadas dėl autobusų parko, „Panevėžio gatvių“ ir „Panevėžio butų ūkio“ veiklos. Išvadose pateikta informacija iš tiesų stulbina. Kadangi laikomės nulinės tolerancijos korupcijos apraiškoms principo, pirmiausia kreipėmės į prokuratūrą su prašymu išsiaiškinti, ar STT išvados nesuteikia pagrindo pradėti ikiteisminių tyrimų dėl korupcinio pobūdžio ir kitų nusikalstamų veikų.

STT rekomendavo įvertinti vadovų veiklą. Tai ir buvo padaryta – praėjusią savaitę priimtas sprendimas atleisti autobusų parko direktorių. Kitaip nei aplaidumu ir atsakomybės stoka negalėjome vertinti vadovo veiklos, kai nesilaikant įstatymų panaudota daugiau nei 129 tūkst. Eur. Dar įdomesnis vadovo sprendimas darbui su viešaisiais pirkimais pasirinkti žmogų, kuris jau buvo patekęs į STT akiratį ir nuteistas už piktnaudžiavimą tarnyba. Tai pakankami argumentai, kad būtų prarastas pasitikėjimas vadovu.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt/

2018 m. kovas mėn. 18 d., Sekmadienis

Vytautas Sinica. Apie išankstinius rinkimus

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „vytautas sinica pipo nuotrauka“

Yra toks naivus ir gražus tikėjimas, kad rinkimais galima iš esmės pakeisti politinę situaciją Lietuvoje. Kad kažkuri išrinkta valdžia bus reikšmingai geresnė daugumos žmonių gyvenimo kokybei ir Lietuvos interesams. Kad iš tos pačios visuomenės ir to paties elito vienais metais gali būti labai prasta, o kitais metais labai kompetentinga valdžia. Negali.

Čia trys atskyri nu(si)vylimai. Pirma, mūsų visuomenės politiniai gebėjimai ir politinės lyderystės potencialas yra toks, koks yra. Niekur Vilniuje ar Skuode nesislepia nei Čerčilis, nei Adenaueris, nei Reaganas. Niekur nėra tų bent 50-ties politikoje kompetentingų ir pažiūromis bendraminčių žmonių, kurie galėtų surašyti tą svajonių sąrašą Seimo rinkimams. Visuomenė turi iš esmės keistis, o tam turi keistis žiniasklaida, mokykla ir universitetinis ugdymas. Atsiprašau taip kalbėdamas.

Skaitykite: http://www.propatria.lt/

2018 m. kovas mėn. 18 d., Sekmadienis

Seime vyko konferencija „Kaip ugdyti Lietuvos politinę kultūrą?“

konfer.png

Kovo 14 d. Seime Konstitucijos salėje Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas kartu su Lietuvos kultūros kongreso taryba organizavo konferenciją-diskusiją „Kaip ugdyti Lietuvos politinę kultūrą?“

Konferencijos-diskusijos organizavimą paskatino destabilizuota Lietuvos politinės kultūros būklė, veikianti viešąjį žmonių gyvenimą ir jų tarpusavio santykius. Pretekstą šiam renginiui suteikė prof. Vandos Zaborskaitės knyga „Tekančio laiko ženklai“. Šio paskutinių profesorės gyvenimo metų publicistinių straipsnių rinkinio išleidimu ne tik paminimos jos 95-osios gimimo metinės, bet ir pateikiamas iki šiol aktualus oponavimas kai kurioms šių dienų tendencijoms, išsaugant pagarbą kitaip galvojantiems žmonėms ir pačiai valstybei.

Konferencijoje pasisakė Seimo nariai Povilas Urbšys, Vytautas Juozapaitis, humanitarinių mokslų daktaras Krescencijus Stoškus, Kovo 11-osios Akto signatarai Mečys Laurinkus, Egidijus Klumbys, diplomatas Vytautas Plečkaitis, visuomenės veikėjas Darius Kuolys. Aktorė Jūratė Vilūnaitė fragmentais iš V. Zaborskaitės knygos priminė pagrindines gyvenimo tiesas. Konferencijos dalyviai aktyviai pasisakė apie dabartinę politinę situaciją šalyje, apie tarpusavio pagarbą ir civilizuotų santykių atkūrimą Lietuvoje.

Konferencijos pabaigoje P. Urbšys kalbėjo: „Man  asmeniškai konferencija buvo labai naudinga, galutinai įtvirtino tą nuostatą, kad iš tikrųjų mums reikia politiką susieti su kultūra, ir tame siejime pagrindinė medžiaga, kuri gali tai padaryti – mūsų politikos orumas ir garbės suvokimas. Be abejo, čia be moralės neapsieisime. Svarbiausia mums, politikams, laikytis duoto žodžio“. 

Žiūrėkite: http://www.lrs.lt/

2018 m. kovas mėn. 15 d., Ketvirtadienis

R. Račkauskas: laikomės nulinės tolerancijos korupcijai principo

Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą. Prokurorų prašoma išsiaiškinti, ar Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktos išvados dėl trijose Savivaldybės įmonėse nustatytų pažeidimų nesuteikia pagrindo pradėti ikiteisminių tyrimų dėl korupcinio pobūdžio ir kitų nusikalstamų veikų.

„Laikomės nulinės tolerancijos korupcijai principo, taip bus ir šiuo atveju. STT išvadas vertinsime atsakingai ir principingai. Viena, kai pažeidimai yra procedūriniai ir gali būti pataisyti. Kas kita, kai tai akivaizdus sisteminis aplaidumas, miestui ir panevėžiečiams kainuojantis šimtus tūkstančių eurų. Pirmadienį laukia pokalbiai ir su įmonių vadovais, ir su valdybų nariais, po jų priimsime sprendimus“,- sako meras R. Račkauskas.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt/

2018 m. kovas mėn. 12 d., Pirmadienis

Kovo 11-ąją KARTU

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Pilietinio judėjimo KARTU nariai šventė KARTU. Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

 

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

2018 m. kovas mėn. 11 d., Sekmadienis

Sveikiname!

foto11.jpg

Lietuva bus tokia,

kokie būsime mes.

Su mūsų Laisvės švente!

Povilas Urbšys

2018 m. Vasaris mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Panevėžio miesto tarybos Valdančiosios daugumos narių pareiškimas

Miesto biudžetas neabejotinai yra vienas svarbiausių sprendimų, kuriuos turi priimti Taryba, todėl dėmesys jam nestebina. Tačiau Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų Panevėžio skyrius (toliau tekste – konservatoriai) ir toliau stebina savo keistokomis įžvalgomis. Pasak jų, biudžetas formuojamas be strateginių krypčių. Leiskite ilgai prie miesto vairo stovėjusiems ir „strategiškai“ miestą į griovį vairavusiems politikos senbuviams priminti – biudžetas formuojamas pagal Biudžeto sandaros įstatymą, pagal miesto strategiją ir joje numatytus prioritetus. Beje, pastarieji patvirtinti pačios miesto tarybos.

Skaitykite: https://jp.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 85