2018 m. Spalis mėn. 17 d., Trečiadienis

Nepatogūs klausimai Seimo nariui P.Urbšiui

37691576_2070215043242458_8468581197289619456_n.jpgPanevėžio trečiojo amžiaus universiteto politikų klubas (vad.Romualda Martinkienė) spalio 19 d. 16 val. Panevėžio A.Lipniūno progimnazijoje organizuoja susitikimą su Seimo nariu Povilu Urbšiu. Susitikimas - "Nepatogūs klausimai P.Urbšiui". 

Ateikite, paklauskite, išgirskite atsakymus!

2018 m. Spalis mėn. 09 d., Antradienis

Savivaldybių tarpusavio bendradarbiavimas – panacėja ar formalumas?

Prieš kelias savaites Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė savivaldybių tarybų rinkimų datą – arčiausiai žmonių esančią valdžią rinksime 2019 m. kovo 3 d. Naujos savivaldybių tarybos pradės darbą gana sudėtingomis sąlygomis – pasibaigus pirmųjų tiesiogiai rinktų merų kadencijoms piliečiai ir politikai turės įvertinti, ar ši merų reforma atliepė gyventojų lūkesčius, ar reikalinga platesnė decentralizacija, ar savivaldybių funkcijos vykdomos efektyviai, ar teikiamos paslaugos atspindi realius gyventojų poreikius dėl kainų, kokybės ar prieinamumo. Didžioji dalis rinkėjų lūkesčių pirmiausia ir atspindi pasitenkinimą esama savivaldybės ekonomine ar socialine situacija, jos infrastruktūros išvystymu ar paslaugomis.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinių mokslų fakulteto docentė JURGA BUČAITĖ-VILKĖ, kartu su universiteto kolegomis iš Politikos mokslų fakulteto Viešojo administravimo katedros (dr. Arvydu Mikalausku, doc. dr.  Aiste Lazauskiene, dokt. V. Leščiauskaite) vykdo mokslinį tyrimą „Savivaldybių bendradarbiavimas teikiant viešąsias paslaugas: tinklinės valdysenos galimybės ir viešojo intereso dilema Lietuvoje“.

Skaitykite: http://www.bernardinai.lt/

2018 m. Spalis mėn. 08 d., Pirmadienis

P.Urbšys siūlo sumažinti kartelę koalicijoms savivaldos rinkimuose

Povilas UrbšysSeimo Valstybė valdymo ir savivaldybių komiteto narys Povilas Urbšys siūlo savivaldos rinkimuose sumažinti kartelę koaliciniams sąrašams.
Šiuo metu partijos mandatų dalybose savivaldoje dalyvauja, jei už sąrašą balsavo ne mažiau kaip 4 proc., rinkėjų, o koaliciniams sąrašams taikomas 6 proc. slenkstis. Seimo narių Mišriai grupei priklausantis P. Urbšys registravo siūlymą kartelę koalicijoms per savivaldybių tarybų rinkimus sumažinti iki 5 procentų rinkėjų balsų.
Skaitykite: 
https://www.15min.lt/

L.Balandžio nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 08 d., Pirmadienis

V.Polzunovaitė. Sėkmės istorija - tai mūsų asmeninė laimė

viktorija

Man svarbi aplinka, kurioje gyvenu. Tad savo asmenine sėkme įvardinčiau galimybę gyventi ir dirbti savo gimtajame mieste ir savo gimtajam miestui. Vilniaus universitete įgijau ekonomikos bakalauro, o vėliau ir vadybos magistro laipsnį. O šiuo metu dirbu Panevėžyje, esu aktyvi visuomeniniame gyvenime. Man rūpi mano miestas ir pilietinių galių, bendruomeniškumo stiprinimas, betarpiškas valdžios ir bendruomenės ryšys. Nors mokykloje buvau aktyvi mokinių parlamento narė, buvau išrinkta mokyklos prezidente, mėgau kartoti, jog su politika nenoriu turėti nieko bendro, o visuomenininkas labai skiriasi nuo politiko. Tačiau dabar suprantu, jog duobėta įvaža į kiemą, perpildyti konteineriai ir visi kiti mūsų paburbėjimai ir yra politika. O kai tau rūpi, negali likti nuošalyje.

Noriu kiekvienam palinkėti rasti savyje drąsos daryti tai, kas patinka, ir siekti savo svajonių, kartais nukrypstant nuo kitų jums brėžiamo kelio. Sėkmės istorija nebūtinai apdovanojimai, karjeros aukštumos, diplomai... Sėkmės istorija - tai mūsų asmeninė laimė. O aš esu laiminga.

Skaitykite: http://mintiesgimnazija.lt/

2018 m. Spalis mėn. 05 d., Penktadienis

P. Urbšys įsitikinęs, jog naujuoju Panevėžio miesto meru gali tapti būtent jis

„Seimo narys Povilas Urbšys ne tik intensyviai ruošiasi savivaldos ir tiesioginiams mero rinkimams, bet ir bando ieškoti paramos konservatorių stovykloje“, – tokios kalbos pastaruoju metu sklando Panevėžio politikos padangėje. Nors pats P. Urbšys šias kalbas kategoriškai neigia, tačiau neslepia, jog reikia visiems politikams telktis miesto labui.

„Įvairių gandų sklando apie mane, bet tikrai nebuvau susitikęs su Panevėžio miesto konservatorių lydere Rasa Juknevičiene. Tačiau, jei kalbėsime apie artėjančius savivaldos rinkimus, politikos nesieju su savo asmenybe. Man svarbiau vertybiniai dalykai. Nors kalbama, kad Urbšys ne komandos žmogus, bet nereikia pamiršti, kas subūrė komandą, kuri laimėjo praėjusius rinkimus. Kita vertus, kas koalicijas sudarinėjo? Man teko Panevėžyje tai daryti. Tačiau šiuo metu tikrai nė su kuo nesitariu dėl būsimo darbo, bet, kad būtina telktis visiems miesto labui – vienareikšmiškai tai daryti reikia“, – naujienų portalui JP sakė politikas.

Skaitykite: https://jp.lt

2018 m. Spalis mėn. 02 d., Antradienis

Zikaras. Laisvės Paminklo Kūrėjas

Linas Mikuta nuotrauka.

Labai džiaugiamės judėjimo KARTU narės panevėžietės Jūratės Kavaliauskienės darbu. Ji subūrė profesionalų komandą, kuri sukūrė puikų dokumentinį filmą. Prasmingas ir išliekamąją vertę turintis darbas!

Kviečiame pažiūrėti ir įvertinti!

Filmas vainikuos lietuviško kino festivalį kino centre "Garsas" šį ketvirtadienį 18 val.

“Zikaras. Laisvės Paminklo Kūrėjas” - jaudinantis filmas apie pirmąjį profesionalų Lietuvos skulptorių Juozą Zikarą – Laisvės paminklo Kaune kūrėją, Lietuvos tarpukario pinigų bei daugelio valstybinių simbolių ir istorinių asmenybių biustų autorių. Zikaro likimas klostėsi neįtikėtinai panašiai kaip ir tarpukario Lietuvos valstybės likimas. Gimęs varganoje kaimo troboje netoli Panevėžio Zikaras pasiekia mokslo bei meno aukštumas, sulaukia pripažinimo, sukuria Lietuvos, kaip valstybės, atpažinimo ženklus. Okupantas sunaikina tiek Lietuvos valstybę, tiek ir jos simbolių kūrėją Zikarą, tačiau nepalaužia jos dvasios, kuriai lemta vieną dieną atgimti.

Daugiau informacijos...

2018 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

Savivaldybės priimamasis vakarinėje Panevėžio dalyje vis populiarėja

Panevėžio miesto savivaldybė artėja prie panevėžiečių – S. Dariaus ir S. Girėno g. 6, „Panevėžio butų ūkio“ patalpose, šalia buvusio „Žaros“ prekybos centro, jau penktą mėnesį veikia savivaldos institucijos priimamasis.

Čia panevėžiečiams teikiamos dalis seniūnijų paslaugų. Be to, vakarinio Panevėžio mikrorajono gyventojams nebereikia važiuoti į miesto centrą – jie negaišdami laiko galės pateikti prašymus deklaruojant gyvenamąją vietą, tvarkant kitus dokumentus ir gauti konsultacijas socialiniais klausimais bei pateikti prašymus gauti įvairioms socialinėms išmokoms.

Kad Vakarinėje miesto dalyje būtų savivaldybės priimamasis, dirbo ir pastangas dėjo Panevėžio miesto tarybos ir Pilietinio judėjimo KARTU narys Rimantas Ridikas.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

R.Ridiko komentaras

37759056_1876173515762112_6055487644899475456_n.jpg

Pilietinio judėjimo KARTU ir Panevėžio miesto tarybos nario Rimanto Ridiko komentaras po Panevėžio miesto savivaldybės tarybos nario Dariaus Viržonio pasisakymo socialiniame tinklapyje, jog judėjimo pirmininkas Povilas Urbšys "nemoka dirbti konstruktyviai. Jo metodas - kova su priešu. Jei vienas priešas pasitraukia, tenka surasti arba sukurti naują. " 

"Skamba gražiai, jei nebūtų visiška demagogija. Demagogija yra įdėti į Povilo lūpas žodžius, kad jis nesugeba dirbti konstruktyviai.
Lygiai taip pat galima būtų įdėti į D.Viržonio burną prisipažinimą, kad jis konformistas arba pasakyti, kad keletas žmonių, pvz. iš akademinės bendruomenės, sakė, kad Viržonis yra destruktorius ir bendrai - neadekvatus. 
Ištraukus iš tam tikro konteksto, šie žodžiai galėtų skambėti panašiai į tiesą.
Tačiau pažiūrėkim į faktus. Kas, jeigu ne Povilas, subūrė daugybę žmonių į P.Urbšio rinkiminį komitetą, vėliau į Pilietinį judėjimą KARTU? Savaime suprantama, kad kai kuriuos teko labai ilgai įkalbinėti užimti aktyvesnę pilietinę poziciją. 
Tačiau netiesa, kad Povilas įkalbinėjo R.M.Račkauską tapti meru metus laiko. Kiek man žinoma, tapti meru R.M.Račkauskui buvo pasiūlyta 2014 rugpjūčio mėn. Rugsėjo mėnesį R.M.Račkauskas sutiko.
Turbūt suprantama ir tai, kad, vertybėms nesutapus, su kai kuriais tenka išsiskirti. Bet niekada negirdėjau, kad Povilas neigtų kitų indėlį į judėjimo kūrimą.

Judėjimo KARTU idėjinis pagrindas buvo ir liko dvi pagrindinės nuostatos, galima sakyti, du pagrindiniai priešai: 
1 .Valdžios administracinės galios (nenoras būti atskaitingiems, nenoras piliečių įtrauki į sprendimų priėmimą per bendruomeninių galių stiprinimą).
2. Tolerancija korupcijai (rinkėjų suteiktų galių naudojimas asmeniniams arba partiniams (gaujos) tikslams, atsitvėrimas nebaudžiamumo siena).
Žr. judėjimo KARTU manifestą, programą, rinkiminius įsipareigojimus. 
Tai ne tik Povilo, tai viso judėjimo, prie kurio ir Jūs buvote prisidėję, susibūrimo pagrindas.
Palaikydami R.M.Račkauską, abu šiuos principus, gerbiamieji, sėkmingai absorbavote ir padarėte savais. Ar tikrai reikia ieškoti priešų ? Juk priešai tie patys. Geriau paklauskite savęs, kaip atsitiko, kad atsidūrėte kitoje barikadų pusėje. Kas jus užliūliavo, papirko ar kitaip privertė išduoti pačius save?
Apgailėtinai skamba ir frakcijos pavadinimas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ kurios veiksmai yra ryškus simbolis to, kaip naujas, gaivus politinis mąstymas yra įtraukiamas į senas visų iki tol buvusių valdžių išklampotas vėžes. 
Gal geriau tiktų „Atsinaujinimo spąstai“?..

2018 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Trečiadienis

Seimas patvirtino rinkimų datas

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „balsavimo urna“

Seimas antradienį paskelbė kitais metais vyksiančių rinkimų datas: savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3 dieną, prezidento – gegužės 12 dieną, Europos Parlamento rinkimai – gegužės 26 dieną.

Nutarimas dėl savivaldos rinkimų įsigalioja lapkričio 7 dieną – tai bus rinkimų kampanijos pradžios data. Prezidento rinkimų kampanijos oficiali pradžia bus lapkričio 12-oji, o Europarlamento rinkimų kampanijos – lapkričio 26-oji.

Savivaldybių tarybų nariai ir merai renkami ketverių metų kadencijai. Pastarieji savivaldos rinkimai vyko 2015 metų kovo 1 dieną. Prezidentas renkamas penkerių metų kadencijai. Prezidentė Dalia Grybauskaitė šaliai vadovauja antrą kadenciją, laimėjusi rinkimus 2009 ir 2014 metais.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Antradienis

Keliai į 1949 m. partizanų vadų sutitikimą

Kviečiame rugsėjo 28 d. 17.30 val. prisijungti prie Lietuvos Laisvės Kovos Įamžintojų Sąjūdžio iniciatyvos. Renginys vyks Šilagalio kultūros namuose. Šio sąjūdžio garbės narys yra mūsų bičiulis Romas Kaunietis.

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 4 iš 85