2018 m. Gruodis mėn. 25 d., Antradienis

...

svetainei_sveikinimas.jpg

2018 m. Lapkritis mėn. 21 d., Trečiadienis

P.Tomkevičius. Pamąstymai apie deklaruotas ir realias vertybes

Norisi garsiai panagrinėti problemą, kuri, manau, yra aktuali visoms Lietuvos savivaldybėms.

Atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę ir pasukus vakarietišku keliu su demokratiniais rinkimais ir piliečių savivalda, vis tik neišvengiama ir negatyvių reiškinių.

Manau, nereikia minėti konkrečių vardų ar pavardžių.

Pažvelkime kartu į demokratinę visuomenę bendrąja prasme. Mūsų visuomenėje paplitusi nuomonė, kad jei, tarkim, miesto galva, t.y. meras, yra padaręs daug gero miesto labui, kas yra jo pareiga ir turėtų būti savaime aišku ir suprantama, tai nieko baisaus, kad jis ir sau “pasidaro”, pasinaudodamas proga ir tarnybine padėtimi, pasirūpina savo gerove.

Deja, negaliu sutikti su taip galvojančiaisiais.

Visos partijos ir jų lyderiai ruošdamiesi rinkimams stengiasi save įrėminti skaidrumo aureolės šviesoje. Deja, porinkiminis laikmetis parodo visai ką kitą. Visgi pasitaiko atvejų, ir ne taip retai kaip norėtųsi, kai savo nepriekaištingą sąžiningumą ir politikos skaidrumą deklaravę išrinktieji pasuka kitu keliu.

Viešųjų pirkimų metu neišvengiamai tenka bendrauti su verslo atstovais. Čia ir yra vienas iš tų atvejų, kai norint, yra galimybė prasilenkti su savo deklaruotu skaidrumu.

Vėl grįšiu prie tos visuomenės dalies nuomonės, kuri teigia, kad darant miestui gera, ne nuodėmė ir savęs nenuskriausti.

Tarkim, jei tos visuomenės dalies narys pamatytų vagišių, kišantį ranką į kito kišenę, be abejo, pasipiktintų ir šauktų.

Deja, vis dar netrūksta viešųjų pirkimų, kai akivaizdžiai permokama už paslaugą. Juk tai ir yra netiesioginis rankos kišimas į svetimą kišenę ir jau ne vienam, o šimtams ar tūkstančiams mokesčių mokėtojų. Apmaudu, kad kai kurie to nesupranta ir net toleruoja.

Yra kaip yra. Demokratija turi savo privalumų ir trūkumų. Tik pastarųjų reikėtų atsikratyti tam, kad galų gale demokratija taptų piliečių gerovės garantu.

2018 m. Lapkritis mėn. 12 d., Pirmadienis

Rinkimų komitetai kelia aistras: etiketė kita, bet turinys – tas pats

BNS nuotr.

Vis daugiau visuomeninių komitetų šturmuoja savivaldybes. Per praėjusius rinkimus jų buvo 58, o artėjant 2019-ųjų savivaldos rinkimams šis skaičius jau persirito per 200. Prezidentė Dalia Grybauskaitė labai optimistiškai sutikusi nepartinių galimybę dalyvauti savivaldos rinkimuose, skaitydama metinį pranešimą jau nebuvo tokia geranoriška.

Anot jos, rinkimų komitetai, turėję suteikti daugiau demokratijos, paskatinti nepartinių žmonių dalyvavimą rinkimuose, deja, tampa vienkartinės demokratijos grimasa su politinių atskalūnų reanimacija, neaiškiu finansavimu, menka kontrole ir su vieninteliu tikslu – siekti valdžios. 

Apie tai, ar tarsi grybai po lietaus dygstantys visuomeniniai komitetai gali nužudyti partijas, pirmadienį diskutuota laidoje LRT Forumas.

"Judėjimo įkūrimo tikslas buvo sukurti realią savivaldą. Reali savivalda tai nėra vien tik administracinės galios. Reali savivalda - tai kiek, bendruomenė gali dalyvauti sprendimų priėmime. Tikslas buvo ne užimti valdžios kėdes, o padaryti tokią aplinką, kuri kontroliuotų esančius valdžioje. Bet tas, kuris pasinaudojo šiomis idėjomis, nuėjo  pramintu takeliu, kur pramindavo partiniai merai: stiprinimas savo administracinių galių ir savęs įsimylėjimas toje kėdėje,"- kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

Žiūrėkite: https://www.lrt.lt/

BNS nuotr.

2018 m. Lapkritis mėn. 09 d., Penktadienis

Rankų miškas link mero regalijų tankėja

Screenshot_1.jpg

Šią savaitę oficialiai startavus savivaldos ir tiesioginių mero rinkimų kampanijai, Panevėžyje pirmoji registruoti visuomeninį rinkimų komitetą suskubo Seimo nario Povilo Urbšio naujoji komanda. P. Urbšio suburtas pilietinis judėjimas „Kartu“ prieš ketverius metus laimėjo savivaldos rinkimus Panevėžyje, o pirmuoju tiesiogiai išrinktu meru tapo architektas Rytis Mykolas Račkauskas. Dabar, išsiskyrus šių bendražygių keliams, P. Urbšys į rinkimus eina turėdamas ambicijų pačiam užsidėti mero regalijas. Įsteigtas rinkimų komitetas vienbalsiai patvirtino P. Urbšio kandidatūrą į Panevėžio miesto merus.

Tarp Seimo ir savivaldos besiblaškantis P. Urbšys prognozuoja, jog Panevėžyje antrajame rinkimų ture dėl mero posto gali susigrumti partijos ir rinkimų komiteto kandidatai arba dviejų rinkimų komitetų atstovai.

„Nė vienam kandidatui ir sąrašui rinkimai Panevėžyje nebus lengvi. Partijos, kurios buvo praradusios pozicijas, bus motyvuotos siekti revanšo, o kurie yra dabar įgavę valdžios galias, darys viską, kad jas išsaugotų. Kandidatai į merus bus stiprūs, o kuo politikas ilgiau išbūna politiniame lauke, jo paklausa mažėja. Sėkmės atveju bus nedidelė persvara“, – savo galimybes įvertino parlamentaras.
Skaitykite daugiau: https://naujienos.alfa.lt

2018 m. Lapkritis mėn. 08 d., Ketvirtadienis

Įsteigtas rinkimų komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU”

Trečiadienį, oficialiai prasidėjus savivaldybių tarybų ir tiesioginių merų rinkimų politinei kampanijai, Panevėžyje įsteigtas visuomeninis rinkimų komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU”.

Komiteto susirinkimo metu vienbalsiai patvirtinta Seimo nario Povilo Urbšio kandidatūra į Panevėžio miesto merus.

Taip pat patvirtintas rinkimų į Panevėžio miesto tarybą kandidatų sąrašas, kuriame įtraukti įvairių sričių miesto visuomenei žinomi žmonės, daugelis dalyvaujantys bendruomeninėse veiklose: Erika Kosej, Rimantas Ridikas, Viktorija Polzunovaitė, Ričardas Bakanauskas, Marija Miknė, Sigitas Laurinavičius, Justinas Mačys, Zita Kazlauskienė, Saulius Skaburskis, Solveiga Dagė, Renata Stančikienė, Saulius Saladūnas, Vilma Baronienė, Mantas Vasys, Jūratė Kavaliauskienė ir kt. Pasak sąrašo lyderio P.Urbšio, tai „žmonės, nebijantys ginti savo tiesą ir išdrįstantys siekti to, kas kitiems atrodo neįmanoma.”

Artėjančiuose savivaldos rinkimuose visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU” tikslas – įgalinti miesto žmones dalyvauti miesto kūrime. Orientuoti savivaldos sprendimus ne tik į aplinkos tvarkymą, investicijas, bet ir į jautrų, atvirą, skaidrų santykį tarp žmogaus ir valdžios. Komitetas siekia įtvirtinti ambiciją Panevėžiui būti Aukštaitijos sostine – regiono lydere.

Skaitykite: https://aina.lt/

2018 m. Lapkritis mėn. 07 d., Trečiadienis

Kviečiame

Kvietimas.jpg

2018 m. Lapkritis mėn. 07 d., Trečiadienis

Garbės donorų gretas papildė ir panevėžiečiai

gintautas.jpgĮ Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus rinkosi kraujo donorai, Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, Lietuvos gydymo įstaigų atstovai, pasveikę pacientai, jų artimieji bei donorystės savanoriai. Šiais metais net 111 donorų suteiktas Garbės donoro vardas. Net 39 Garbės donorų vardai suteikti Panevėžio apskrityje gyvenantiems kraujo donorams. Vienas jų - Pilietinio judėjimo KARTU narys Gintautas Rutkauskas.

Pagrindinė neatlygintinų kraujo donorų paskata – žinojimas, kad šio poelgio dėka bus išgelbėta sergančiojo gyvybė. Todėl šiems žmonėms pagerbti VšĮ Nacionalinis kraujo centras organizuoja jau tradicija tapusį šventinį vakarą. Pirmą kartą neatlygintiniems kraujo donorams Lietuvos donorystės Žymūno pažymėjimai buvo įteikti 2006 metais. Tuomet buvo apdovanoti 6 asmenys. 2008 metais pirmą kartą Lietuvos neatlygintinos kraujo donorystės istorijoje suteikti Garbės donoro vardai. Šiuo metu Lietuvoje jau yra apdovanota 411 donorų.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Lapkritis mėn. 07 d., Trečiadienis

Oficialiai prasideda savivaldos rinkimų kampanija

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sekundė rinkimai“Trečiadienį oficialiai prasideda savivaldybių tarybų ir tiesioginių merų rinkimų politinė kampanija. „Prasideda oficiali kampanija – savarankiškų politinės kampanijos dalyvių ir visuomeninių rinkimų komitetų registravimas“, – BNS sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovė Laura Matjošaitytė. Ji pažymėjo, kad nuo kampanijos pradžios būsimų kandidatų reklama turi būti įtraukiama į apskaitą, išlaidos priskiriamos politinės kampanijos išlaidoms. Savivaldos rinkimai skelbiami likus ne vėliau kaip penkiems mėnesiams iki savivaldybių tarybų narių įgaliojimų pabaigos. Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitų metų kovo 3 dieną.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Lapkritis mėn. 06 d., Antradienis

Povilas Urbšys. Apie pavergtuosius valdžioje

Povilas Urbšys. Apie pavergtuosius valdžioje

Iškart po Vėlinių, lapkričio 3 dieną, sukaks dveji metai, kai šios kadencijos Seimo nariams buvo įteikti pažymėjimai. Laminuotos kortelės, aktyvuotos po priesaikos, mums, išrinktiesiems, suteikė prieigas prie valdžios galių ir tapo mūsų žmogiškųjų silpnybių išbandymu.

R. Karbauskis tada didžiavosi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąrašu, sudarytu iš partinių ir nepartinių kandidatų.

„Galiu patikinti, jog tai žmonės, kuriuos vienija daug stipresnis ryšys nei tik partinis bilietas – juos vienija vertybinis pagrindas. Tarp mūsų yra žmonių, kurių nuomonės vienu ar kitu klausimu skiriasi, ir man dėl to nei kiek nebaugu.“ Taip prieš dvejus metus jis įtikinėjo visą Lietuvą ir, ko gero, save. Daugelis, tarp jų aš, patikėjau šių žodžių nuoširdumu.

Tiems, kurie įsitikinę, kad mane antrajai kadencijai į Seimą įkėlė pakilusi „valstiečių“ banga ir todėl turiu jausti jiems už tai amžiną dėkingumą ir nepurkštauti prieš jų lyderį, noriu kai ką priminti.

Pirmajame ture vakarinėje apygardoje už mane balsavo 9182 rinkėjai, o už LVŽS sąrašą – 5672. Taigi, nemaža dalis, rinkusi mane savo atstovu, balsavo už mane, bet nebalsavo už „valstiečius“, tačiau mano agitacija už ,,valstiečius“ ne atėmė, o padidino LVŽS rinkėjų skaičių Vakarinėje apygardoje – 2012 m. už juos balsavo tik 692 rinkėjai.

Dar daugiau – 2016 m. Seimo rinkimuose LVŽS sąraše iš septintos vietos 32692 pirmumo balsais buvau reitinguotas į penktąją.

Per Seimo rinkimus buvau vienintelis kandidatas iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo, kuris rinkimų kampanijos metu nenaudojo pinigų iš partinės kasos – norėjau išsaugoti savo nepriklausomumą.

Skaitykite:https://www.delfi.lt

O. Posaškova nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

R.Ridiko komentaras

Rimantas Ridikas nuotrauka.„Aš nebijau to žodžio korupcija, aš visad sakau, jei politikas siekia asmeninių reitingų, atidėdamas kritines reformas, vengdamas jų, tai yra korupcija, nes mes politikus renkame ne tam, kad jie reitingus augintų ar bandytų formuoti kažkokias strategijas būsimai politinei karjerai. Mes juos samdome tam, kad jie darytų reikalingus dalykus“, – „Žinių radijuje“ kalbėjo ekonomistas.

Šį kartą visiškai pritariu Dariui Viržoniui ir jo parinktoje citatoje išsakytoms mintims. Bet reikėtų pripažinti, kad dabartinėje valdančiojoje frakcijoje, būtent dėl būsimos politinės karjeros strategijų, dėl reitingų, buvo atidėtos būtinos reformos.

Valdžios decentralizavimas. Čia pagrindinis argumentas, kodėl neįkurtos seniūnijos – „Kas prisiims atsakomybę?“. Jeigu norime pokyčių bendruomenės gyvenime, jeigu norime didesnio gyventojų įsitraukimo į miesto procesus – reikia prisiimti ir atsakomybę, ir galimą riziką. Reikia apsispręsti atiduoti dalį sprendimų miesto bendruomenei. Pasielgta priešingai. Nueita administracinių galių stiprinimo, valdžios telkimo vienose rankose keliu.

Švietimo įstaigų optimizavimas. Apsiribota vienos mokyklos prijungimu prie kitos. Ar tuo išspręstos švietimo problemos? Ne. Atidėtos vėlesniam laikui.

Sporto organizacijų skaidrumas. Pakako „prispausti uodegą“ Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro vadovybei tiek, kad taptų lojali naujajai daugumai. Thats it.

Kultūros įstaigų optimizavimas. Kultūros įstaigų našta miesto biudžetui negali tik augti, nekoreliuodama su jų efektyvumu. Tas klausimas ne kartą svarstytas, tačiau rimtai nepasistūmėta, išskyrus kosmetinį sprendimą - pučiamųjų orkestro GARSAS prijungimą prie Panevėžio muzikinio teatro. Pagrindinis argumentas - tai sumažintų valdančiųjų reitingus. „Ne dabar, ne prieš rinkimus,“- Ryčio Mykolo Račkausko žodžiai.

Kalbant apie S.Eidrigevičiaus menų centro kūrimą, taip pat bandoma nutylėti šią temą.

Ekspertinių organizacijų įtraukimas į sprendimų priėmimą. Kuri iš ekspertiniųtarybų veikia efektyviai? Kuri nėra marionetinė arba tiesiog neveiksni?

Skaitykitehttp://www.paninfo.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 3 iš 85