2019 m. kovas mėn. 04 d., Pirmadienis

K. Masiulytė-Paliulis: „Esu paženklinta Lietuvos“

Prancūzijos garbės legiono ordinas ir ordino kavalieriaus vardą pelniusi Karolina Masiulytė-Paliulis šiandien švenčia garbingą jubiliejų – 70-metį.Paryžiuje augusi, aktorystės mokslus ten baigusi K. Masiulytė-Paliulis sako, kad jos šeimoje visuomet buvo laikomasi nuostatos – Lietuvą reikia mylėti ir padėti jai. 

„Su jubiliejumi pajutau, kad tai – gyvenimo karūnavimas. Suprasti padėjo ir gauti apdovanojimai ir žmonės, kurie mini mano buvimą Lietuvoje. Jaučiuosi nuostabiai, kad galiu nuveikti, ką nors naudingo Lietuvai. Mane jaudina tikras dėmesys ir nesitikėjau, kad tiek daug žmonių myli mane, gerbia. Jaučiu jų sklindančią energiją“, – dėkoja už sveikinimus K. Masiulytė-Paliulis.

Skaitykite: https://jp.lt/

2019 m. Vasaris mėn. 28 d., Ketvirtadienis

Tyrimas. Ar sąžininga jaunųjų rinkėjų karta?

Atlyginimas vokelyje | Alkas.lt nuotr.Jau šį sekmadienį vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose šalies gyventojai raginami juose aktyviai dalyvauti. Nors visuomenės informavimo priemonėse netrūksta diskusijų, kaip bus užtikrintas šių rinkimų skaidrumas, vis dėlto Šiaulių universiteto mokslininkų atlikto tyrimo duomenys rodo, kad jauniausi šalies rinkėjai stokoja informacijos, kur kreiptis pastebėjus korupcijos apraiškas. Apklausę daugiau nei tūkstantį bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų moksleivių, universiteto ir kolegijų studentų, dirbančiųjų bei ieškančių darbo asmenų nuo 16 iki 29 metų, tyrėjai atskleidė Šiaulių apskrities jaunimo korupcijos suvokimą ir požiūrį.

Rita Toleikienė, Šiaulių universiteto tyrėja, vadovavusi tyrėjų komandai, teigia, jog tyrimas atskleidė, kad stipriausias sprendimo aktyviai veikti pranešant apie korupcijos atvejį motyvas yra susijęs su antikorupcinės veiklos paveikumu: „30 proc. jaunuolių mano, kad į jų pranešimą greičiausiai niekas nereaguotų. Jų įsitikinimu, korumpuoti asmenys per daug įtakingi, turintys pažįstamų įvairiose srityse, tad pranešus tokią informaciją niekas nepasikeistų.“

Skaitykite: http://alkas.lt/

2019 m. Vasaris mėn. 28 d., Ketvirtadienis

2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimai

rinkimai.jpg

2019 m. Vasaris mėn. 17 d., Sekmadienis

Laisvę šventėme KARTU!

 

 

2019 m. Vasaris mėn. 16 d., Šeštadienis

...

Kurkime jaukų miestą KARTU nuotrauka.

2019 m. Vasaris mėn. 01 d., Penktadienis

Karolina Masiulytė-Paliulis: į Prancūziją su K. Donelaičio „Metais“

Su Prancūzijos lietuve ponia Karolina Masiulyte-Paliulis susitikome prieš trejetą metų oro uoste, skrydyje į Paryžių. Tuomet ji prasitarė, kad vyksta pristatyti baigiamą versti į prancūzų kalbą Kristijono Donelaičio poemą „Metai“. Jau tada norėjosi pakalbinti šią inteligentišką moterį bei užduoti daugybę klausimų. Šiandien prancūziškasis poemos leidimas jau yra išvydęs dienos šviesą, o p. Karolina apdovanota Prancūzijos garbės legiono ordinu bei ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ riterio kryžiumi.

Džiaugiausi turėdama garbę susitikti su šia aktyvia visuomenininke pokalbiui Vilniuje, jaukioje Prancūzų instituto mediatekoje.

Prieš keletą metų p. Karolina ne tik ėmėsi iššūkio išversti mūsų literatūros klasiko K. Donelaičio poemą į prancūzų kalbą. „Classiques Garnier“ leidyklos vadovo kvietimu ji kartu su kolege profesore Nijole Vaičiulėnaite-Kašelioniene vyko į aukšto lygio pasaulio kultūros bei literatūros profesionalų susitikimą Prancūzijoje, skirtą būtent „Metų laikų“ temai.

Skaitykite: http://www.klasika-tradicijos.lt/k

2019 m. Sausio mėn. 22 d., Antradienis

Ar lietuviai – emigrantų tauta?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Ar lietuviai – emigrantų tauta?“Lietuvoje populiaru pajuokauti, kad paskutinis iš šalies išvykstantis lietuvis turėtų neužmiršti išjungti šviesos oro uoste. Nors emigracijos srautai lėtėja, Lietuva vis tiek išlieka vienintele Baltijos šalimi, kurioje migracijos rodikliai neigiami. Prognozuojama, kad jeigu ir toliau lietuviai taip masiškai kels sparnus laimės ieškoti svetur, šalis susidurs su rimtomis ekonominėmis, socialinėmis ir demografinėmis problemomis. Visgi gyventojams skundžiantis, kad maži atlyginimai ir aukštos kainos varo iš Lietuvos, istorikai tvirtina, jog lietuviai visuomet buvo vieni labiausiai migruojančių ir emigrantų tautos vardą pelnė dar XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

2019 m. Sausio mėn. 15 d., Antradienis

Tyrimas: Lietuva demokratijos kokybe Latviją ir Lenkiją, nusileidžia Estijai

Lietuvoje demokratijos kokybė aukštesnė nei Latvijoje ir Lenkijoje, bet žemesnė nei Estijoje, rodo „The Economist“ žiniasklaidos grupės tyrimų padalinio sudarytas 2018-ųjų Demokratijos indeksas.

Lietuva šiame indekse yra trečioji Rytų Europos regione ir 36-oji pasaulio indekse. Šią poziciją Lietuva dalijasi su Slovėnija.

Indeksas skaičiuojamas dešimtbalėje sistemoje, vertinant valstybes šešiasdešimtyje sričių, sugrupuotų į penkias kategorijas: rinkimų procesas ir pliuralizmas, pilietinės laisvės, valdžios funkcionavimas, politinis dalyvavimas ir politinė kultūra.

Skaitykite: https://jp.lt/

2019 m. Sausio mėn. 14 d., Pirmadienis

2018 m. Laisvės premija apdovanotojo Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizano Jono Kadžionio kalba

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „2018 m. Laisvės premija apdovanotojo Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizano Jono Kadžionio kalba“Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente, gerbiamasis Seimo Pirmininke, Ministre Pirmininke, ministrai, Seimo nariai, Laisvės gynėjai, Bažnyčios atstovai ir visi čia esantys žmonės, kalbėsiu taip, kaip diktuoja tikinčiojo sąžinė ir partizanų garbė. Bedieviška bolševikinė okupacija Lietuvai buvo tragiška, ji žudė ne tik tautos kūną, bet ir sielą, griovė kryžius, tautos paminklus, šventoves. Šventoves griovė mūsų vaikelių ir jaunimo širdyse. Lietuva priešinosi, pasaulis nežino analogų, kad tokia maža tautelė dešimt metų būtų vedusi ginkluotą kovą su tokia brutalia ir su niekuo nesiskaitančia blogio imperija. Tačiau ypač didvyriškai gynėsi krikščioniškai išauklėtas Lietuvos kaimas, artojų sūnūs (šį kartą ir dukros) ir Lietuvos Katalikų bažnyčia.

Tai buvo gražiausias tautos žiedas, kurį okupantai ir kolaborantai trypė gatvių purve, raistuose, stribynuose ir kalėjimuose. Ačiū Dievui, kad leido partizanų vadams susirinkti į vieną būrį ir Minaičių kaime, bunkeryje, parašyti testamentą Lietuvai. Testamentą, kurį tūkstančiai partizanų patvirtino savo krauju. Todėl visiems mums tai turi būti šventa, turi tapti nauju kelrodžiu, deja, kol kas netapo. Seimas yra tarytum Lietuvos širdis. Kaip norėtųsi, kad šita širdis būtų sveika, dora ir kilni, atvira tiesai, grožiui ir gėriui ir uždara bet kokioms nužmonėjimo srutoms. Taigi padėk jums, Dieve.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2019 m. Sausio mėn. 08 d., Antradienis

...

Panevėžio Kraštotyros Muziejus nuotrauka.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 2 iš 85